Resultatliste
Natursti-Marathon 1997
retur til hovedside
Natursti-helmarathon 1997, Mænd
Kenny Pedersen Silkeborg 2.42.45
Kaj Madsen Nordborg 2.56.36
Filip Aalekjær Århus C 2.58.29
Claus Brøndum Hjørring 3.04.50
Niels P. Nielsen Vejen 3.06.10
Ole Skov-Nielsen Svendborg 3.06.40
Søren Christensen Dronninglund 3.06.41
Hans Jørgen Andersen Klarup 3.08.26
Benny Andersen Ålborg 3.10.01
Thor Thorsen Odder 3.11.54
Peter Johansen Nykøbing M 3.17.O0
Jan Tagesen Højbjerg 3.17.13
Karsten A. Bak Silkeborg 3.18.25
Ejner B. Christensen Tårs 3.19.58
Kaj B. Hunderup Hjørring 3.20.51
Lars Staunsbæk Bjerringbro 3.26.12
Georg Storch Næstved 3.28.41
Jan Andersen Ålborg 3.28.44
Søren Sørensen Nykøbing M 3.28.51
Bent Pedersen Jægerspris 3.31.17
Thomas Juul Bryrup 3.32.09
Kim Larsen Assens S 3.36.05
Niels Andersen Ålborg 3.37.45
Kristian Knudsen Tranbjerg J 3.40.O1
Jesper Pedersen Horsens 3.40.14
Flemming Bech Ålborg SØ 3.45.35
Kurt Kudsk Them 3.46.10
Kim Chr. Madsen København NV 3.47.05
Erik Vagn Åbenrå 3.47.40
Martin Brøchner Århus V 3.48.07
Peter Johansen Mørke 3.48.20
Peter Fredberg Lyngby 3.48.47
Niels Peder Pedersen Kolding 3.51.17
Axel Lundahl Veninge 3.51.18
Søren Bojesen Skørping 3.52.59
Peder Pedersen Ålborg SØ 3.55.18
Jens Korsgaard Århus N 3.56.03
Toni Emanuel Kjær Hinnerup 3.56.51
Klaus Ernst Vejen 4.02.00
Tage Damm Munkebo 4.05.00
Henning Lapp Vejle 4.07.17
Jørgen Præst Randers 4.11.51
Per Dinesen Hjørring 4.15.37
Knud Lunderskov Nørager 4.17.00
Glenn Lauridsen Vejen 4.21.41
Mogens Dam Bredsten 4.22.14
Svend Jørgensen Brande 4.23.38
Niels Mortensen Svendborg 4.23.40
Ulrich Skytte Horsens 4.31.08
Natursti-helmarathon 1997, Damer
Grethe Nielsen Århus C 3.32.38
Inger-Marie Nielsen Ålborg SØ 3.56.15
Britta F. Hansen Vejen 4.21.45
Edith Madsen Lunderskov 4.39.50
Natursti-halvmarathon 1997, Mænd
Karl Ole Mikkelsen Silkeborg 1.20.36
Bo Boi Pedersen Herning 1.20.42
Danny Rødgård Århus C 1.20.58
Svend Olsen Hadsten 1.21.31
Claus Primdahl Skive 1.22.24
Jesper Matthiesen Them 1.22.38
Ole Fogh Nielsen Ry 1.24.21
Frank Jensen Århus C 1.24.49
Thomas Høj Viborg 1.25.26
Ole Justesen Viborg 1.25.27
Leif Kruse Silkeborg 1.25.42
Søren Restrup Silkeborg 1.25.47
Børge Nymand Grindsted 1.26.14
Olav Thygesen Ry 1.27.13
Erland Schjellerup Grindsted 1.27.21
Rune Vingborg Egå 1.28.16
Ole Bjerg Herning 1.28.19
Lasse Troelsen Viborg 1.28.28
Mikael Hansen Kibæk 1.28.31
Arne Kobæk Horsens 1.28.50
Jan Bach Kibæk 1.29.l5
Hans Mørk Århus C 1.29.17
Lars Ilsø Viborg 1.29.19
Lars Olsen Silkeborg 1.29.26
Claus Jensen Grenå 1.29.51
Kim Nielsen Århus V 1.30.34
Morten Rasmussen Ålborg 1.30.42
Jean Jepsen Hammel 1.30.53
Peter Thor Silkeborg 1.30.54
Bo Georgi Ans 1.31.01
Søren E. Hansen Ry 1.31.14
Jens Larsen Grenå 1.31.18
Eirik S Jensen Skanderborg 1.31.24
Anker Faucenstrøm Horsens 1.31.50
Ib Christoffersen Silkeborg 1.32.11
Torben Pedersen Silkeborg 1.32.17
Knud Uhrskov Johansen Brædstrup 1.32.26
Carsten Majholm Grindsted 1.32.42
Iver Kallestrup Viborg 1.32.59
Kristian Larsen Silkeborg 1.33.17
Preben Nielsen Horsens 1.33.20
Dennis Roed Varde 1.33.26
Peter H. Rasmussen Ørsted 1.33.41
Sven Bindesbøl Grindsted 1.33.53
Finn Thestrup Silkeborg 1.34.14
Thue Weel Jensen Brædstrup 1.35.16
Gert Jensen Kibæk 1.35.22
Søren Primdahl Skive 1.36.02
Bjarne Bock Viborg 1.36.15
Bjarne Rasmuss Silkeborg 1.36.17
Janus Nørgård Varde 1.36.21
Christian Olesen Kolding 1.36.57
Karsten Kaasch Silkeborg 1.37.43
Christian Møller Billund 1.37.51
Søren Østergaard Varde 1.31.61
Kurt Seerup Viborg 1.38.13
Poul E. Petersen Løsning 1.39.29
Jens Siersbæk Silkeborg 1.39.43
Martin Hansen Vejle 1.39.45
Freddy Skovbo Silkeborg 1.39.49
Kenneth Sonniksen Silkeborg 1.40.16
Werner Sperschneider Silkeborg 1.40.27
Mogens Pold Engesvang 1.40.39
Mogens Holm Frederikshavn 1.40.59
Axel Kragh Vejle 1.41.14
Jan Bartholomæusse Malling 1.41.16
Jørgen Andreasen Grindsted 1.41.29
Preben Christiansen Silkeborg 1.41.33
Per Christensen Solbjerg 1.42.04
Poul Erik Hansen Tranbjerg 1.42.05
Anders Dam Silkeborg 1.42.21
Torben Hansen Silkeborg 1.42.27
Keld Bierch Silkeborg 1.42.28
Vagn Kristensen Brande 1.42.34
Leif Stagis Silkeborg 1.42.58
Peter Bredsdorff Århus C 1.43.01
Claus Boldt Århus C 1.43.02
Brian Knop Bryrup 1.43.57
Karsten Seeberg Silkeborg 1.44.28
John Yardy Nordborg 1.44.36
Vagn Enghoff Jensen Hvidovre 1.44.38
Bent Poulsen Silkeborg 1.44.39
P.V. Kristensen Varde 1.44.55
Torben Lysgård Horsens 1.45.25
Henning S. Jensen Odense NV 1.45.27
Bo Gjørret Odder 1.45.40
Kaj Markussen Silkeborg 1.46.41
Allan Kristensen Vejen 1.48.30
Lars Jensen Kibæk 1.48.32
Børge Jacobsen ilkeborg 1.48.35
Niels Brock Kolding 1.48.39
Jørgen W. Pedersen Horsens 1.48.41
Chris Sørensen Hobro 1.48.45
Kim Selch Billund 1.48.47
Flemming Bjerre Kibæk 1.49.14
Lindy Kaihøj Silkeborg 1.49.52
Morten Amstrup Århus V 1.50.10
Jens Jørgen Jensen Horsens 1.50.11
Svend Larsen Holstebro 1.50.33
Knud Nielsen Tranbjerg 1.50.56
Stig Carlsen Ålborg SØ 1.51.05
Jaeques Courrier Fredericia 1.51.10
Troels Larsen Sporup 1.51.12
Lars Zachariassen Fredericia 1.51.19
Poul Thorhauge Silkeborg 1.51.28
Bo Larsen Silkeborg 1.51.29
Jens Boye Randers 1.52.06
Jens Mortensen Silkeborg 1.52.08
Torben Weng Silkeborg 1.52.52
Jens Yde Risskov 1.53.09
Karl Mortensen Kolding 1.53.11
Erik Kleding Nyborg 1.53.13
Buddy Gallop Silkeborg 1.53.58
Uffe Lyngå Århus C 1.54.10
Søren Hauch Århus C 1.54.11
Rene Larsen Silkeborg 1.54.12
Michael Poulsen Skanderborg 1.54.21
Anders Johansen Hornslet 1.54.25
Torben Munkholm Hornslet 1.54.27
Niels Egholm Silkeborg 1.54.28
Holger Jørgensen Risskov 1.54.32
Poul-Erik Petersen Kjellerup 1.54.43
Finn David Hansen Skanderborg 1.55.01
Bent Østergaard Silkeborg 1.55.27
Ida Buus Lemvig 1.55.34
Carl Åge Okkels Kjellerup 1.55.50
Bjarne L. Jensen Horsens 1.55.52
Per Nordsmark Silkeborg 1.56.09
Michael Stensgaard Silkeborg 1.57.16
Kim Lund Nielsen Silkeborg 1.57.49
Ejner Muf Silkeborg 1.58.01
Peter Bruun Kolding 1.58.08
Rene Knudsen Kibæk 1.58.23
Tommy Madsen Kibæk 1.58.30
Carl Kr. Nielsen Fredericia 1.58.32
Niels Sørensen Skanderborg 1.58.43
Jon Jacobsen Kjellerup 1.58.53
Alex Riis Silkeborg 2.01.05
Sven E. Kristoffersen Horsens 2.01.48
Benny Due Skanderborg 2.01.49
Jens Thomsen Galten 2.01.56
Alf Vingborg Egå 2.03.11
Anton Jakobsen Århus N 2.04.11
Torben Pedersen Horsens 2.04.41
Bruno Pedersen Børkob 2.06.21
Flemming Jespersen Randers 2.09.07
Kenneth Nielsen Grenå 2.11.43
Karl Rasmussen Silkeborg 2.18.35
Aziz Erraia Viby J 2.21.40
Jens Madsen Lunderskov 2.28.41
Peter Nielsen Silkeborg 2.32.43
Natursti-halvmarathon 97. Kvinder
Jonna Kobæk Horsens 1.31.35
Rie Gade Pedersen Silkeborg 1.31.03
Liselotte Kristoffersen Mundelstrup 1.39.10
Ebba Bech Silkeborg 1.40.41
Vibeke Fyenbo Horsens 1.44.52
Mette Toft Skanderborg 1.46.39
Oda Garsdal Ikast 1.47.13
Dora Risbjerg Brande 1.51.04
Randi Nielsen Silkeborg 1.52.09
Lena Kyed Hørning 1.53.14
Lotte Dietz Århus C 1.54.01
Charlotte Brøndum Silkeborg 1.54.31
Jytte Mulbjerg Ålborg SØ 1.55.24
Karen Pedersen Horsens 1.55.56
Susanne Møller Brande 1.56.24
Hanne Lundgaard Jensen Kibæk 2.00.25
Karin Heltborg Horsens 2.00.31
Nancy Pedersen Horsens 2.01.04
Elisabeth Vad Silkeborg 2.02.40
Susanne Hansen Silkeborg 2.03.16
Astrid Hansen Hasselager 2.04.07
Birte Sivebæk Århus N 2.04.09
Kirsten Christensen Horsens 2.04.43
Lone Føjstrup Åbyhøj 2.07.22
Kirsten G. Hedeby Odense SØ 2.08.30
Ebba Weigelt Billund 2.08.33
Lone Nielsen Viby J 2.08.51
Linda Thygesen Skanderborg 2.08.55
Kate Dalby Nielsen Silkeborg 2.18.59
Karin Poulsen Silkeborg 2.20.44
Gerda Jørgensen Horsens 2.20.88
Anne Dorte Jensen Viby J 2.21.42
Heidi E. Jensen Silkeborg 2.24.50
Hanne Nissen Silkeborg 2.24.52
Lisbet Larsen Sporup 2.27.05
Vibeke Poulsen Horsens 2.27.O6
Karin Holm Nielsen Brædstrup 2.27.25
Iris Mogensen Horsens 2.32.37
Gudrun Hansen Brædstrup 2.40.20
Naturstimarathon afholdes næste gang:
Torsdag den 21. maj 1998 (Kristi Himmelfartsdag)
Start kl. 13.00 ved Almindsø (Silkeborg)
Mål: Halvmarathon ved Campingpladsen i Bryrup
Helmarathon i Folkeparken i Brædstrup
Der er arrangeret transport mellem start og mål
Information og brochure med tilmelding: Tlf. 7575 1877
Sponsorer:
Jydske Bank
SuperBrugsen i Brædstrup